Yukarı Çık
Gümüş (Amalgam) Dolgular Zehir Saçıyor !
21 Şubat 2016 Pazar 13:16:47
1646 kez okundu.
Dr. Öz'den, Bir çok insan bir zehir niteliği taşımasına rağmen amalgam dolguları ağızlarında taşımaya devam ediyor. Amerika'da Dr. Mehmet Öz'ün TV programında açıklandığı üzere; üç yetişkinden ikisi amalgam dolguya sahip ve bu dolgular yüksek oranda mecury (civa) içermektedir.

Bir tek dolguda ortalama 1000 mg. civa (mercury) mevcut, bu da deniz ürünlerinin içerdiğinden 1 milyon kat daha fazla anlamına geliyor. (microgram ölçüsü olarak.)

Bu konularda tutuculuğuyla bilinen EPA (Enviromental Protection Agency: Çevre Koruma Örgütü) ve CDC (Center of Disease Control and Preventation: Hastalık Araştırma ve Önleme Merkezi) hamilelerin araştırmalar sonucu kanıtlanmış, yüksek oranda civa (mercury) içeren tuna balığını tüketmemelerini tavsiye ediyorken civa (mercury), inanılmayacak oranda potansiyel bir nörotoksin'dir. (Sinir hücreleri üzerinde toksik etki yapan madde.) Bu kuvvetli toksiğin vücutta yapabileceği tahribat uzun zaman almaz. Eğer normal bir termometre içindeki civayı küçük bir göle bırakacak olursanız, gölün çevreye saçtığı tehlikeden ötürü kapatılması icap eder. Araştırmalara göre Amerikalıların %75'inin tehlikelerinden habersiz oldukları bu dolguların %50'sini civa oluşturmaktadır. Daha da kötüsü yapılan her çiğneme, yemek yeme, içme, diş fırçalama ve diş gıcırdatma faaliyetinde dolgulardaki civa (mercury) açığa çıkıyor ve vücutta nörotoksin oluşturma görevine hiç zaman kaybetmeden başlıyor.

Beyin zarındaki hücre köküne geçen civa (mercury) buharı orada merkezi sinir sistemine nüfuz ediyor ve bu da psikolojik, nerolojik ve bağışıklık sistemi problemlerine yol açıyor. Herkes için tehlike arzeden bu durum en çok halen gelişmekte oloan çocukların ve anne karnındaki bebeklerin beyinlerini etkiliyor.

VİDEO: Civa Buharının Vücuttaki Salınımı (İngilizce)

 

http://articles.mercola.com

Bu metni Türkçe'ye çevirerek bizimle paylaşan ve ziyaretçilerimizin istifadesine sunan Betül Birkent'e teşekkürler.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :